zamknij
POLECANE

Z problemem suchej skóry boryka się bardzo dużo osób. Niektórych problem te...czytaj więcej

Naturalne sposoby walki z trądzikiem

Kosmetyki do cery trądzikowej to nie wszystko. Oczywiście, trudno przecenić ich działanie, niemniej bez odpowiedniej diety i zachowania higieny ciała, efekty ich stosowania nie będą tak spektakularne, jak zapewniają dermatolodzy.

Kosmetyki do skóry trądzikowej vs metody naturalne

Wybierając kosmetyki do cery trądzikowej, warto sprawdzić ich skład. Zdecydowanie najlepszym wyborem są preparaty o możliwie krótkim składzie, bogate w kwasy wielonasycone, siarkę oraz propolis.

Pomocnym narzędziem w walce z trądzikiem są zioła, które usprawniają metabolizm (koper włoski, rumianek, szałwia), oraz aromaterapia z wykorzystaniem olejku z drzewa herbacianego, olejku jałowcowego oraz olejku cytrynowego. Olejki nie powinny być stosowane bezpośrednio na skórę – najlepiej rozcieńczać je z wodą bądź dodawać do kremu w niewielkiej ilości.

Opalanie skóry trądzikowej

Słońce to pozorny przyjaciel osób ze skórą trądzikową. W pierwszym odczuciu można mieć wrażenie, że promienie słoneczne działają przeciwtrądzikowo, niemniej efekt jest krótkotrwały i już po kilku dniach możemy zauważyć pojawianie się nowych zmian skórnych.

Summa summarum okazuje się, że słońce jeszcze bardziej zniszczyło skórę i doprowadziło do powstawania zmian w nowych obszarach. Promienie słoneczne mocno wysuszają skórę, co skutkuje pogrubieniem warstwy rogowej naskórka, a następnie jego ścieńczeniem. 

Zmiany są wówczas mocno uwidocznione i jest ich zazwyczaj więcej niż przed samym opalaniem. Jeżeli chcemy wystawić skórę na działanie promieni słonecznych, powinniśmy zainwestować w dobre kosmetyki z wysokim filtrem UV.

Domowe metody na trądzik

Nie każdy z nas może pozwolić sobie na specjalistyczne kosmetyki do cery trądzikowej czy kosztowne zabiegi pielęgnacyjne, które pomogą zwalczyć trądzik. Na szczęście istnieje szereg domowych, równie skutecznych, sposobów na walkę z przykrymi przypadłościami skórnymi.

Dobrym sposobem na złagodzenie zmian trądzikowych jest kompres z ziół – wystarczy zaparzyć rumianek bądź skrzyp i krwawnik, ostudzić, a następnie nałożyć kompres na twarz na około 20 minut. Pozytywne efekty daje także maska drożdżowa.

Do jej wykonania wystarczą rozkruszone drożdże (łyżka stołowa) zmieszane z dwiema łyżkami letniego mleka. Tak sporządzoną mieszankę nakładamy na twarz i zmywamy po upływie 30 minut. Zabiegi powtarzamy w tygodniowych odstępach. Przy regularnej pielęgnacji i regenerowaniu naskórka, kondycja skóry powinna się szybko poprawić, a zmiany trądzikowe – powoli ustępować.

Tagi: , , ,

No Comments

Leave a reply

Post your comment
Enter your name
Your e-mail address

Story Page