zamknij
POLECANE

Z problemem suchej skóry boryka się bardzo dużo osób. Niektórych problem te...czytaj więcej

7 sposobów na ładne dłonie i paznokcie

Dłonie służą nam do powitania, do pisania, do pracy i do wykonywania wielu innych czynności. Są nimi na co dzień obciążane i często nawet nad tym się nie zastanawiamy, że wykonują za nas wszelką, nawet czarną robotę. Mają styczność z wodą, z chemikaliami i różnymi zanieczyszczeniami. Nie trzeba więc się dziwić, że szybko widać na nich ślady czasu, zmęczenia i wszelkich zaniedbań.

Aby nasze dłonie były naszą wizytówką i abyśmy nie musieli się ich wstydzić, to musimy o nie regularnie dbać. Zastanówmy się zatem nad tym, jak to prawidłowo robić?

Skóra na dłoniach jest cienka i bardzo wrażliwa. Słabe też są paznokcie i dlatego wszelkie czynniki zewnętrzne bardzo szybko doprowadzają je do złego stanu. Aby go zmienić lub zapobiegać to trzeba regularnie wykonywać pewne czynności:

  1. W pracach domowych i do brudnych prac używamy rękawic ochronnych. Tym prostym sposobem unikniemy zadrapań, otarć, uszkodzeń paznokci i skóry, a także nie będziemy narażać naszych dłoni na kontakt z wodą, z chemikaliami czy innymi zanieczyszczeniami.
  2. Po każdy umyciu rąk wklepujemy skórę krem pielęgnujący.
  3. Regularnie wykonujemy manicure i pamiętamy przy tym o pewnych zasadach. Najważniejsza z nich jest stosowanie do paznokci pilników tekturowych lub szklanych, które nie uszkadzają płytki tak jak metalowe. Pamiętamy również o polerowaniu płytki, która tym sposobem nie tylko będzie równiejsza i ładniej się będzie prezentował lakier, ale przede wszystkim tym sposobem pobudzimy płytkę do wzrostu. Musimy jednak pamiętać o tym, aby polerowanie było delikatne i niezbyt głębokie. W przeciwnym razie możemy płytkę uszkodzić. Najlepiej nie wycinać skórek tylko je delikatnie odsuwać drewnianym patyczkiem.
  4. Stosujemy maski do dłoni i tutaj najlepiej sprawdzi się maska glicerynowa, którą bez problemu zrobimy w każdym gabinecie kosmetycznym lub samodzielnie w domu. W wielu sklepach są dostępne gotowe zestawy, za pomocą których zadbamy kompleksowo o swoje dłonie. Taka maska ujędrni, rozjaśni i uelastyczni skórę. Efekt jest widoczny od razu i dlatego jest godny polecenia.
  5. W porze zimowej, jesiennej, gdy aura pogodowa jest niesprzyjająca, zawsze pamiętamy o zakładaniu rękawiczek. Nasza skóra nie lubi niskich temperatur ani też wiatru.
  6. Przed wyjściem z domu stosujmy krem natłuszczający do rąk.
  7. Unikajmy ingerowania w strukturę paznokci i tutaj apel w szczególności do pań, które lubią naklejać na nie tipsy, nakładać żele czy ciężkie ozdoby. Unikajmy tego typu zabiegów, bo wcześniej czy późnie paznokcie tego nie udźwigną i zaczną chorować. Mamy przecież do dyspozycji całą masę kolorowych i trwałych lakierów, delikatnych ozdób, które nie zaszkodzą płytce i pięknie ozdobią nasze paznokcie.

Tagi: , , ,

No Comments

Leave a reply

Post your comment
Enter your name
Your e-mail address

Story Page