zamknij
POLECANE

Z problemem suchej skóry boryka się bardzo dużo osób. Niektórych problem te...czytaj więcej

5 sposobów na spędzenie aktywnego weekendu

sposoby na aktywny weekend

Weekend to czas szczególny dla każdej rodziny. Wszyscy mamy wolne od codziennych obowiązków, od pracy i od szkoły. Warto, więc ten czas wykorzystać i spędzić go z rodziną. Jak wiadomo, w tygodniu, w natłoku obowiązków w pracy, w domu i w szkole nie mamy zbyt wiele czasu na wspólne spędzanie czasu z rodziną, więc te wolne dni trzeba tak zaplanować, aby był to czas wspólny i przyjemny dla wszystkich zainteresowanych.

Nie marnujmy tych wolnych dni na leżenie przed telewizorem lub dwudniowe porządki, tak zaplanujmy ten wolny czas, aby jak najwięcej spędzić go wspólnie. Zatem w piątek wszyscy członkowie uczestniczą w gruntownych porządkach i w ten sposób mamy aż dwa dni na same przyjemności.

Weekend to zbyt krótki czas na dalekie wyjazdy czy podróże, jednak ciekawe miejsca do odwiedzenia znajdują się także blisko nas. Wystarczy tylko poszukać w Internecie, na forach społecznościowych, a szybko sporządzimy cała listę takich miejsc do odwiedzenia:

  1. Wycieczka za miasto: znajdźmy jakiś malowniczy zakątek w pobliżu miasta, spakujmy plecaki, prowiant i wyruszajmy na wycieczkę rowerową. Na miejscu rozbijmy mały biwak, wypijmy kawę, zjedzmy kanapki. Po posiłku pobawmy się w berka, w podchody, zróbmy zawody sportowe itp. Takie proste zabawy w plenerze nabiorą innego wymiaru i spodobają się zarówno młodszym jak i starszym.
  2. Wybierzmy się całą rodziną na lodowisko. Po kilku godzinach jazdy każdy zapewne zgłodnieje, zatem jakaś zdrowa przekąska w fajnej knajpce a potem spacerek do domu i kolejny weekendowy dzień będzie miło i aktywnie spędzony.
  3. Bardzo dobrym pomysłem na spędzenie weekendowego dnia jest basen. Tutaj oferta jest obecnie bardzo szeroka i praktycznie w każdym mieście znajdują się duże kompleksy sportowo- basenowe ze zjeżdżalniami, które spodobają się zarówno młodszym jak i starszym. Po pływaniu można w takich miejscach odpocząć w saunie lub na masażu.
  4. Kolejne miejsce na aktywny wypoczynek to oczywiście wszelkie siłownie, sale fitness lub po prostu własne podwórka. Możemy przecież rozegrać wspólny mecz piłki nożnej lub siatkówki, wspólnie poćwiczyć lub też pobiegać.
  5. Pamiętajmy też o tym, że nie istotne jest gdzie będziemy spędzać czas, ale ważne, aby brali w tym udział wszyscy członkowie rodziny i aby ten czas był zawsze połączony z aktywnością. Zatem jeżeli nawet do odwiedzenia wybieramy sobie muzeum na drugim końcu miasta, to nie wybierajmy się tam autem, tylko zróbmy sobie małą wycieczkę pieszą.

Tagi: , ,

No Comments

Leave a reply

Post your comment
Enter your name
Your e-mail address

Story Page