zamknij
POLECANE

Z problemem suchej skóry boryka się bardzo dużo osób. Niektórych problem te...czytaj więcej

5 sposobów na przygotowanie auta do długiej podróży

Posiadanie auta i prawa jazdy w obecnych czasach jest koniecznością. Żyjemy szybko, ciągle gdzieś pędzimy, kogoś odwozimy, przywozimy, jedziemy do pracy, do szkoły, na zakupy i na wakacje. Bez auta wiele osób nie wyobraża sobie swojego życia i aby ono nam dobrze i bezpiecznie służyło w naszym codziennym życiu, to musimy też o nie ciągle dbać.

1.Szczególnie starannie należy przygotować auto przed długą podróżą. Oczywiście rozpoczynamy od sprawdzenia dokumentów, czy są w porządku, czy mamy opłacone składki ubezpieczenia, czy posiadamy zieloną kartę itp. Sprawdzamy i oczywiście nie zapominamy zabrać ze sobą w podróż.

2.Sprawdzamy stan techniczny pojazdu i tutaj najlepiej wybrać się do autoryzowanego serwisu lub stacji diagnostycznej. Oczywiście nie wystarczy tylko sprawdzić, trzeba wszystkie usterki naprawić, co nie działa wymienić na nowe.

3. Sprawdzamy również stan naszych opon i zapasu. Jeżeli planujemy jazdę porą zimową to koniecznie trzeba zabrać ze sobą łańcuchy.

4. Wykupujemy ubezpieczenie na podróż, zarówno dla nas kierowcy jak i dla naszego auta. Choć każdy kierowca posiada obowiązkowe ubezpieczenie OC, to jednak warto przed długa podróżą, szczególnie przed wyjazdem za granicę dodatkowo się ubezpieczyć od kradzieży auta, od dewastacji czy po prostu wykupić dodatkowe assistance, w ramach którego otrzymamy pomoc w razie jakiś kłopotów. Ta pomoc jest bardzo różnorodna i uzależniona od ubezpieczyciela. Generalnie jednak w ramach assistance możemy liczyć na auto zastępcze, pomoc w naprawie, auta, opłacenie hotelu, opieki nad dzieckiem itp.

5. Gdy planujemy podróż poza granicę kraju, to sprawdzmy dokładnie jakie przepisy tam obowiązują, tak abyśmy nie musieli płacić niepotrzebnie mandatów. Pamiętajmy, że w wielu krajach są one naprawdę wysokie i nie warto ryzykować ani swojego życia ani też pieniędzy.

Tagi: , ,

No Comments

Leave a reply

Post your comment
Enter your name
Your e-mail address

Story Page