zamknij
POLECANE

Z problemem suchej skóry boryka się bardzo dużo osób. Niektórych problem te...czytaj więcej

5 sposobów na ochronę auta przed złodziejami

sposoby na ochronę auta przed złodziejami

Prawie każdy z nas ma samochód i jest on nam niezbędny do codziennego życia. Jeździmy nim do pracy, zawozimy dzieci do szkoły, do przedszkola i na uczelnię. Po południu jedziemy na zakupy, na zajęcia jogi i do przyjaciółki. Jakby tego było mało, to oczywiście auto niezbędne jest nam również w czasie wakacji, gdyż jedziemy nim na urlop.

W naszym codziennym życiu jesteśmy tak zabiegani, tak dużo mamy obowiązków i spraw na głowie, że nie możemy sobie pozwolić na to, aby auto się zepsuło czy aby nagle znikło z powierzchni ziemi lub sprzed naszego bloku. Niestety złodzieje nie śpią i wciąż czyhają na łatwe okazje i na to, aby komuś ukraść jego pojazd. Aby ten czarny scenariusz nie dotyczył właśnie nas, to musimy nasze auto odpowiednio zabezpieczyć i oczywiście pilnować. Nie mówimy tu o pilnowaniu i siedzeniu nocą w aucie, tylko o zastosowaniu różnych sprytnych środków, które zrobią to za nas.

1. Idealnie jest gdy trzymamy auto w garażu. Nie kusi wówczas przypadkowych złodziei i oczywiście mniej się niszczy. Nie każdy jednak ma taki luksus, wówczas musi sięgnąć po bardziej drastyczne środki.

2. Zakładanie na kierownicę blokadę mechaniczną, która jest zamykana i otwierana na zamek. To jeden z prostszych i tańszych sposobów na blokowanie kierownicy.

3. Stosowanie wbudowanych i automatycznych zamków, które są obecnie w każdym aucie. Niestety są one dość łatwe do rozszyfrowania przez zawodowych złodziei.

4. Warto założyć w aucie jakiś alarm tzw. samoróbkę, którą będzie złodziejowi ciężko znaleźć. Obecnie na rynku jest dość sporo takich gadżetów, jedyny minus to ich cena. Warto jednak zainwestować, gdyż takie nieoczywiste alarmy, mogą naprawdę uratować nasz samochód.

5. Ubezpieczenie auta od kradzieży. Nawet jeżeli dojdzie do nieszczęścia, to ubezpieczyciel pokryje szkody i my na tym nic nie stracimy. Musimy jednak bardzo uważać przy podpisywaniu umów i zawsze dokładnie czytać warunki ubezpieczenia. Nie możemy też kłamać ubezpieczyciela, że auto trzymamy w garażu, bo na tej podstawie potem odmówią nam wypłaty odszkodowania.

Tagi: , , ,

No Comments

Leave a reply

Post your comment
Enter your name
Your e-mail address

Story Page