• Print
zamknij
POLECANE

Z problemem suchej skóry boryka się bardzo dużo osób. Niektórych problem te...czytaj więcej

Sposoby na wiosenną modę

Buty na wiosnę trampki Vans

Słońce, wolność i wiatr we włosach – taka zdaje się być Kalifornia lat 60. i 70. Surferzy pokonują kolejne fale, na plaży grupa mężczyzn rozgrywa mecz siatkówki, a na placu tuż obok grupa nastolatków ćwiczy deskorolkowe triki. Tak właśnie musiała wyglądać Kalifornia Paula Van Dorena, twórcy znanej dziś na całym świecie i jednej z najpopularniejszych marek streetwearowych, Vans. Pierwszy ich produkt, buty Vans, zaprojektowane zostały przez dwójkę skaterów Tony’ego Alvę i Stacey’ego Peraltę. Dziś buty Vans noszą wszyscy, którzy lubią nie tylko wyglądać modnie, ale przede wszystkim cenią sobie wygodę i ponadczasowy styl.

Manifest młodości

Ogromny sukces marki Vans, która zaczynała od projektowania butów dla skaterów, a następnie stała się jednym z liderów obuwia streetwearowego, zaowocował powstaniem całej linii ubrań. Vans, zdefiniował na nowo czym tak naprawdę ma być streetwear – wygodny i bezpretensjonalny, ale nie przypadkowy i a charakterem. Ale przede wszystkim inny, niż z jednej strony wyglądający tak samo pracownicy korporacji i biur, a z drugiej strony nie posiadający własnego stylu, wciąż tylko podążający za najnowszymi trendami ludzie ze świata mody. Buty Vans stały się więc swego rodzaju manifestem, podkreśleniem bardzo sprecyzowanego stylu życia i podejścia do mody czy trendów. Zawierały w sobie wszystko to, co charakteryzuje okres młodości w życiu człowieka – bunt, wolność, nieskrępowany niczym sposób bycia, zabawę i humor, ogromny dystans do świata i samego siebie, świeże spojrzenie i kreatywność.

Buty Vans na wiosnę

Także tej wiosny buty Vans (które znajdziecie na https://bludshop.com/pol_m_Buty_Buty-Vans-576.html) ponownie wyglądają z szaf i czekają, byśmy tylko je założyli. Gdy temperatury za oknem coraz wyższe, a słońca coraz więcej, chcemy zamienić w końcu ciepłe, ale ciężkie zazwyczaj buty zimowe na coś, w czym będziemy czuć się nie tylko modnie, ale także swobodnie i wygodnie. Dzisiaj buty Vans to już nie tylko element stylizacji skaterów czy fanów streetwearu, tak modnego przecież dzisiaj, ale przeszły już one do prawdziwego kanonu mody i nikogo nie dziwią buty Vans na nogach zarówno nastolatków, jak i osób nieco starszych. Nie ma żadnych ograniczeń w stylizowaniu butów Vans – nosi się je zarówno do dżinsów i krótkich spodenek, jak i do spódniczek, sukienek czy eleganckich spodni materiałowych. Ogromna gama kolorystyczna i najróżniejsze modele sprawiają, że każdy może znaleźć wymarzone buty Vans, skrojone właśnie na niego.

W tym roku na wiosnę nadal obracamy się w satelicie nostalgii za latami minionymi, przede wszystkim 80. i 90. Widać to zarówno w obowiązujących na wybiegach krojach, jak i kolorach. Dlatego popularnością cieszyć się będą z pewnością te z butów Vans, które swoim kształtem nawiązują do klasycznych modeli z przeszłości. Jest więc trochę retro, ale i futurystycznie, bo przecież właśnie takie były lata 80. Jeśli zaś chodzi o kolory, to Fashion Color Trends Raport na wiosnę 2018 nie pozostawia złudzeń – jest energetycznie, ale wciąż nostalgicznie. Na ostre kolory, jak żółty, czerwony, niebieski, zielony, fioletowy i różowy, nałożono jakby instagramowy filtr, który sprawia, że barwy wyglądają jak wyciągnięte ze starego filmu albo fotografii.

Tagi: , ,

No Comments

Leave a reply

Post your comment
Enter your name
Your e-mail address

Story Page