zamknij
POLECANE

Z problemem suchej skóry boryka się bardzo dużo osób. Niektórych problem te...czytaj więcej

6 sposobów na osiągnięcie pozytywnej relacji międzyludzkiej

Czy istnieje sprawdzony sposób na wypracowanie sobie idealnej relacji z drugim człowiekiem? Myślimy, iż warto próbować. Relacje międzyludzkie od zawsze stanowią trudną rzecz, jednak pewnych spraw można się wyuczyć. W artykule pokażemy Wam jak łatwo w trzech krokach dążyć do tego, żeby wypracować pozytywną relację z drugą osobą.

 • Definicja związku.
  Musisz pomyśleć o konkretnej osobie. Może to być ktoś, kogo znasz bardzo długo i jesteś już nią w relacji. Z drugiej strony można mieć również na uwadze człowieka, którego właśnie poznałeś lub chcesz poznać. Zastanów się czego oczekujesz w kontaktach z danym osobnikiem. Skup się na tym i zapisz swoje oczekiwania.
 • Sprecyzowanie celu.
  Należy określić relacje, jakie chcesz mieć z tą osobą. W momencie ustalania ich, rób to w sposób pozytywny. Masz skupiać się na tym czego chcesz, a nie czego nie chcesz. Warte zapamiętanie jest także to, iż „chcesz”, a nie „powinieneś” osiągnąć taką więź. Tłumacz sobie, że stanowi to Twój cel, który jest bardzo realny i da się go osiągnąć. Masz szansę przewidywać skutki oraz mieć pewność, iż wpłynie pozytywnie na wszystkie osoby, o których myślimy. Jeżeli jesteś na etapie precyzowania celu, to ustal też warunki.
 • Określenie warunków.
  Bardzo istotne jest odpowiedzenie sobie na pytanie związane z tym, czego oczekujemy od związku. Może zależy Ci na tym, aby mieć dobrego przyjaciela i partnera równocześnie?
 • Działania.
  Twoje działania muszą pokazywać co możesz zrobić, żeby osiągnąć cel. Nie masz wpływu na drugą osobę, dlatego też nie masz prawa oczekiwać, iż zachowa się ona w sposób, w jaki Tobie odpowiada.
 • Dowody i kontekst.
  Zastanawiasz się co będzie świadczyło o tym, że cel osiągnięto? Musisz być konkretny w swoich wyobrażeniach oraz jeśli to tylko możliwe – realistyczny. Im więcej szczegółów, tym oczywiście lepiej. Następnie pomyśl, w jakim kontekście pragniesz osiągnąć swój cel.
 • Konsekwencje.
  Zastanów się nad efektami, które wynikają z osiągnięcia Twojego celu. Który z nich będzie natychmiastowy, a którego możesz spodziewać się później.

Tagi: ,

No Comments

Leave a reply

Post your comment
Enter your name
Your e-mail address

Story Page