zamknij
POLECANE

Z problemem suchej skóry boryka się bardzo dużo osób. Niektórych problem te...czytaj więcej

Pięć sposobów na unowocześnienie swojej kuchni

Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń domu. To właśnie tam cała rodzina spotyka się przy wspólnym stole, a domownicy realizują własne, kulinarne pasje. Aby maksymalnie unowocześnić swoją kuchnię wystarczy tylko zapoznać się z poniższymi wskazówkami.

Wskazówka numer 1

Zmiana starych garnki na nowoczesne naczynia żeliwne Staub. Badania ekspertów dowiodły, że jakość naczyń, w których przygotowuje się posiłki ma wpływ nie tylko na komfort gotowania, ale również na smak potraw.

W zapleczu każdej kuchni powinno znaleźć się miejsce na:

  • patelnie do zapiekania o różnych średnicach
  • garnki do gotowania zup i dań jednogarnkowych
  • naczynia do gotowania na parze
  • brytfanny do piekarnika
  • a także wysokie patelnie do głębokiego smażenia.

Oczywiście to tylko podstawa – w ofercie producenta można znaleźć znacznie więcej garnkowych niuansów.

naczynia-zeliwne-2017

Wskazówka numer 2 – nowoczesne meble pod zabudowę

Dzięki nim oszczędność miejsca jest niezwykle prosta. Aby móc wyeksponować swoje nowoczesne, piękne, kolorowe garnki wystarczy tylko zwrócić na to uwagę podczas zamawiania projektu. Architekt meblowy z pewnością zwróci na to uwagę.

Wskazówka nr 3 – Zdrowe gotowanie

Wbrew pozorom unowocześnianie kuchni nie musi sprowadzać się jedynie do jej wyposażenia. Warto, aby w takim miejscu przygotowywane były prawdziwe gastronomiczne i co najważniejsze – zdrowe dania. Skorzysta na tym nie tylko kreatywna pani domu, ale również inni członkowie rodziny.

Do przygotowywania zdrowych potraw niezwykle przydatne okażą się dobrej jakości garnki. W tym miejscu znów można polecić naczynia żeliwne Staub, które wykonane są z najwyższej jakości materiałów. Dlaczego mają one wpływ na jakość potraw? Otóż, w przypadku tanich, emaliowanych naczyń, pod wpływem wysokiej temperatury, upływającego czasu i innych czynników zewnętrznych szkodliwe warstwy powłoki mogą zacząć wydzielać toksyczne substancje, które dostaną się do pożywienia, a w efekcie również do organizmu wyrządzając w nim ogromne szkody zdrowotne.

Wskazówka nr 4 – niezwykła prezencja

Aby kuchnia naprawdę była nowoczesna warto zadbać o to, aby w trakcie przyjmowania gości zapewnić im piękne doznania estetyczne. Podanie zapiekanki w kolorowej, masywnej brytfannie z pewnością przypadnie im do gustu, a pani domu stanie się prawdziwym bohaterem swojej kuchni.

Wskazówka nr 5 – wysoka jakość każdego detalu

Etap wyposażania poszczególnych pomieszczeń przy budowie nowego domu często nierozerwalnie związany jest z licznymi oszczędnościami. Inwestorzy szarżują z wydatkami na etapie wznoszenia nowego obiektu, a ich budżet na wykończenie topnieje z każdą chwilą. Nowoczesna kuchnia nie może być wynikiem oszczędności, ponieważ te zawsze finalnie zawsze niekorzystnie odbijają się na jakości. Warto więc inwestować zarówno w dobrej jakości meble, jak i sprzęty AGD, trwałą zastawę i wysokiej jakości naczynia – to pozwoli cieszyć się piękną kuchnią przez bardzo długie lata.

Powyższe wskazówki można traktować również jako inspirację. Asortyment sklepów z wyposażeniem kuchni jest tak obszerny, że z całą pewnością każdy znajdzie złoty środek na unowocześnienie własnej kuchni.

Tagi: , ,

No Comments

Leave a reply

Post your comment
Enter your name
Your e-mail address

Story Page