zamknij
POLECANE

Z problemem suchej skóry boryka się bardzo dużo osób. Niektórych problem te...czytaj więcej

2 sposoby na interesującą zabawę z dzieciakami

W czasach internetu, telefonów komórkowych oraz innych gadżetów elektronicznych niezwykle ciężko jest zainteresować czymś dzieci. W szczególności, że dzisiaj dostęp do najnowszej technologii ma niemal każdy maluch. Nie jest to oczywiście nic dobrego, ponieważ w życiu najmłodszych potrzebny jest czas na zabawę z rówieśnikami, rywalizację z rodzeństwem czy rozmowy z rodzicami. Jeśli nie chcesz, aby Twój dzieciak spędzał długie godziny przed ekranem komputera to musisz zastanowić się w jaki sposób możesz zachęcić go do zabaw bez wykorzystania elektroniki.

Gry planszowe znów są na topie – sprawdź jakie tytuły mogą zainteresować najmłodszych

Wydawało się, że już nikt nie będzie chciał wrócić do gier planszowych, skoro w sieci dostępne są ciekawe i nowoczesne gry. Na szczęście gry komputerowe znudziły się już wielu osobom, albowiem nie dostarczają tyle radości, śmiechu i zabawy, co gry planszowe. Dlatego też w przeciągu kilku ostatnich lat na rynku pojawiło się wiele nowych tytułów. Część z nich adresowana jest przede wszystkim do dorosłych, jednak są i takie, w które z powodzeniem mogą grać nawet najmłodsi. Jeśli nie orientujesz się w temacie, a na półce Twojego dziecka nie ma jeszcze żadnej gry to koniecznie powinieneś postawić na jeden z poniższych tytułów, który uda Cię na nabyć w sklepie hulahop.pl.

Cechuje Cię szybkość i spostrzegawczość? Przetestuj swoje zdolności w grze Dobble Kids

Pierwszą polecaną grą są Dobble Kids, które przeznaczone są dla maluchów od 4 roku życia. Minimalna liczba graczy to 2 osoby, maksymalna to natomiast 5 osób. Dzięki temu można z powodzeniem grać w Dobble tylko z dzieckiem lub zaangażować do tego całą rodzinę. Warto również dodać, iż rozgrywka zazwyczaj nie trwa dłużej, niż 10 minut, a zasady są tak proste, że można je wyjaśnić nowym graczom w przeciągu kilku minut. Chodzi o to, aby jak najszybciej znaleźć taki sam symbol na obu kartach. Należy jednak pamiętać o tym, że każdą parę kart łączyć będzie tylko jeden symbol (choć często można w to powątpiewać, jak przez dłuższy czas nie można znaleźć pary). Tak de facto to jedyna, podstawowa zasada gry. Opiera się na niej aż pięć różnych minigier, które dostarczają mnóstwo zabawy, jednak zawodnicy musza wykazać się spostrzegawczością, szybkością i sprytem. W zależności od wybranej minigry zwycięzcą jest gracz, który zbierze najmniej lub najwięcej kart.

Kotobirynt – zaciekawi nie tylko miłośników Kotów

Jeśli zainteresował Was temat gier planszowych to kolejną grą, która na pewno Wam się spodoba jest gra Kotobirynt, jaka pochłonie nie tylko miłośników kotów. Jest to gra przeznaczona dla trochę starszy dzieci (od 6 lat), w którą mogą grac maksymalnie 4 osób. Dobrze jednak nadmienić, iż może być również tylko jeden zawodnik, co zazwyczaj nie jest spotykane w grach planszowych. Czas jednej rozgrywki również nie jest długi i trawa około 15 minut. Zadaniem graczy jest zdobycie jak największej ilości punktów. Można tego dokonać poprzez stworzenie ścieżki od kota do jego opiekuna. Dzięki temu, że plansza ustawiana jest w sposób losowy możliwa jest odmienność każdej partii. Ga jest prosta, jednak bardzo dynamiczna i wymaga śledzenia poczynań przeciwników.

Tagi: , ,

No Comments

Leave a reply

Post your comment
Enter your name
Your e-mail address

Story Page