zamknij
POLECANE

Z problemem suchej skóry boryka się bardzo dużo osób. Niektórych problem te...czytaj więcej

3 sposoby na to, jak wybrać idealne mieszkanie w bloku?

Mieszkania z wielkiej płyty nie są może szczytem marzeń nas wszystkich, jednak na początku swojej samodzielności, to najczęściej je właśnie wybieramy.

Są stosunkowo tanie, łatwo dostępne i każdy może odpowiednio wybrać jego standard i położenie do swoich preferencji finansowych, a także do stylu życia.

Takie mieszkanie w bloku może stać się naszym azylem już na całe życie, może też być chwilowym wyborem, który potraktujemy, jako etap przejściowy lub też, jako inwestycję. Zawsze takie mieszkanie możemy sprzedać czy wynająć.

Mieszkania w blokach z wielkiej płyty zazwyczaj są małe i ciasne. Gdy jednak mamy małą rodzinę, to takie 2 lub 3 pokojowe mieszkanie na początek w zupełności wystarczy. Gdy pragniemy jednak więcej przestrzeni, to raczej wybierzmy jakieś mieszkanie w kamienicy lub w budynku wielorodzinnym. Taka niska i nieregularna zabudowa ma bardzo dużo ciekawych rozwiązań i mieszkania są obszerniejsze a pokoje większe. Rozkład takich mieszkań jest też zupełnie inny, niż w blokach z wielkiej płyty. A gdy uda nam się znaleźć mieszanie z tarasem, to już będziemy prawdziwymi szczęśliwcami.

I tutaj wkraczamy do bardzo ważnego aspektu przy wyborze mieszkania, a mianowicie do tego, co wybrać: balkon, taras czy loggię?

1. Choć cena mieszkania z dodatkowym elementem, jakim jest balkon, taras czy loggia jest zawsze o kilka procent wyższa, to warto w to zainwestować i wybrać takowe rozwiązanie. Oczywiście idealny byłby duży taras, który spełni kilka funkcji. Z jednej strony będzie miejscem do wypoczynku, z drugiej zaś pomieści różne schowki a także będzie pełnić rolę suszarni w letnie dni.

2.Nie każdy jednak może sobie pozwolić na taki luksus i wówczas rozejrzyjmy się za mieszkaniem z balkonem lub chociażby z małą loggią. Choć na tej ostatniej za wiele się nie zmieści, to jednak zawsze będzie to miejsce do odpoczynku i relaksu w cieplejsze dni.

Balkon może pełnić już rolę zarówno wypoczynkową jak i być miejscem do przechowywania. Kluczowym elementem będzie tutaj odpowiednia aranżacja i sprytne dobranie sprzętów. Wystarczy na przykład umieścić na balkonie duże, otwierane pufy, które będą służyły do odpoczynku, a również wewnątrz nich, schowamy różne drobne przedmioty. Pufy można zastąpić dużym kufrem lub samodzielnie wykonaną komodą. Wszystko tutaj zależy od naszej inicjatywy i pomysłowości.

3. Mieszkanie z loggią nie będzie już tak komfortowe jak dwa powyższe wybory, jednak zawsze będzie to dodatkowe miejsce do przechowywania lub też do odpoczynku. Warto więc sprawdzać jak wyglądają te dodatkowe pomieszczenia, w jakim są stanie i czy można je w jakiś sposób zagospodarować.

Bez względu na to, czy wybierzemy mieszkanie z balkonem, tarasem czy też loggią, to nasza rodzina będzie miała wspaniały kącik do odpoczynku i relaksu. A takiego miejsca potrzebuje każdy, bez względu na wiek czy płeć.

Tagi: , ,

No Comments

Leave a reply

Post your comment
Enter your name
Your e-mail address

Story Page